خانه هوشمند

خانه هوشمند
خواندن این مطلب در 3 دقیقه

خانه هوشمند از یک هوش مصنوعی بهره مند است که تمام قابلیت های سیستم های موجود و اتوماسیون های نصب شده را یکپارچه و برای یک هدف مشخص آماده کرده است.

سیستم اتوماسیون خانگی امکان خودکار سازی بیشتر بخش های خانه که با برق کار کرده یا جزء لوازم الکتریکی و یا به هر نحوی مبتنی بر فناوری ساخته شده اند را فراهم می کند.
سیستم اتوماسیون ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است که قابلیت کنترل، مدیریت و مانیتورینگ را به کاربر خواهد داد؛ یک خانه دارای سیستم اتوماسیون زیر مجموعه ای از خانه هوشمند است.
باید توجه داشت با اتصال دستی این سیستم های سنتی و یا اتوماسیون های موجود نمی توانیم یک سیستم یکپارچه برای خانه ساخت تمام این فناوری براساس یک هوش و تکنولوژی کامپیوتری طراحی شده، که بدون آن امکان هوشمند سازی وجود نداشت.

  • آیا کنترل خانه تنها توسط کاربر صورت می گیرد؟!
  • آیا تنها وسایل ریموت دار قابل کنترل هستند؟!
  • آیا خود خانه هوشمند می تواند به صورت خودکار و اتومات کار کند؟!

دستگاه های مختلف و ریموت های آن ها

یک خانه هوشمند شما را از ریموت کنترل های مختلف که برای وسایل موجود در خانه هست راحت می کند و دیگر مجبور نیستید برای روشن کردن هر یک از آن ها به دنبال ریموت آن بگردید.
تنها با یک ریموت و در کمترین زمان ممکن، همه دستگاه ها را کنترل کنید این اولین خصوصیت یک خانه هوشمند است.

امکان کنترل تمام وسایل برقی و مکانیکی

وقتی هوشمند سازی صورت گرفت دیگر برای کنترل کردن وسایل خانه، تفاوتی بین این که دستگاه با ریموت است و یا بی ریموت کاملاً بی اهمیت خواهد بود.
امکان کنترل وسایلی که تا قبل از هوشمند سازی ممکن نبود و باید مستقیماً دکمه روی آن ها زده می شد، بعد از تبدیل ساختمان به یک خانه هوشمند آن ها نیز از راه دور و حتی خارج از خانه و در محل کار شما و یا هر جای دیگر، در دسترس و قابل کنترل خواهند بود.
خانه هوشمند به گونه ای بین تجهیزات و لوازم برقی ارتباط برقرار می کند که به شما امکان کنترل تقریباً همه آن ها را خواهد داد این دومین خصوصیت آن است.

کنترل خانه با زمان بندی

یکی از مزایای خانه هوشمند امکان برنامه ریزی و دادن زمان بندی برای شروع کار وسایل، لوازم و سیستم های نصب شده است.
این به نوبه خود یک ویژگی فوق العاده است که ما بتوانیم با دادن یک زمان معین به سیستم هوشمند بعضی از فعالیت های روزمره را به طور خودکار انجام دهیم مثلاً صبح رِأس ساعت 7 قهوه ساز فرایند تهیه قهوه را شروع کند.

کنترل خانه توسط خانه هوشمند

هر چه خانه هوشمندتر شود دایره توانایی آن نیز بیشتر خواهد شد.
با نصب سنسور ها در خانه هوشمند دیگر خانه تنها فرمان بردار از دستورات کاربر نخواهد بود بلکه خود نیز به سیستم های خانه فرمان خواهد داد.

هوش خانه

هوشمندی خانه از جای شروع می شود که قادر به تصمیم گیری شده و می تواند مثل یکی از ساکنیان به تک تک سیستم ها و تجهیزات موجود، فعالیت لازم را دیکته کند.
مثل گوشی هوشمند و رایانه، ما تنها از نرم افزار و اپلیکیشن که رابط کاربری هستند استفاده می کنیم و اصلاً نیازی به دانستن کد نویسی و زبان ماشین نداریم.
چون برنامه نویسان از قبل زحمت ما را کم کرده اند و علاوه بر کد نویسی لازم سخت افزار ها، که باعث ارتباط قطعات شده، یک سیستم کاربری نرم افزاری را نیز برای ارتباط با سخت افزار آماده کرده اند.
بنابراین ما تنها لازم است که اپلیکیشن مربوط به خانه هوشمند یا آن گجت را نصب کنیم.

این هوش توسط برنامه نویسان طراحی شده، و در گذر زمان بیشتر گسترش و توسعه می یابد برنامه نویس با کد نویسی سیستم های تازه را به آن اضافه می کند.
برنامه موجود در سیستم هوشمند مانند هر برنامه دیگر نیاز به بروز رسانی دارد تا با فناوری و تکنولوژی های تازه هماهنگ و سازگار شود.

این را به اشتراک بگذارید!

Mahmood Dabidi Roshan

bms.dabidi.ir

وظیفه سئو این است که به موتورهای جستجو بگوید که شما چه کسی هستید و چه چیزی می فروشید و چرا اهمیت دارید. وقتی سئو به خوبی انجام شود، می تواند به شما کمک کند تا با ایجاد گزینه های که مشتری هنگام جستجوی محصولات یا خدمات شما می بیند، از رقبای خود عبور کنید. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. سئو این امکان را می دهد که رتبه بندی صفحات را بهبود بخشید که باعث افزایش ترافیک، تبدیل بازدیدکننده به خریدار و افزایش درآمد شما می شود. بهینه سازی موتورهای جستجو(سئو) یک روش بسیار موثر برای جذب مشتریان جدید و یافتنن شیوه های تازه و واجد شرایط برای بالا بردن ترافیک سایت شما است، The job of SEO is to tell search engines who you are, what you’re selling, and why you matter. When done well, SEO can help you push past your competitors by making you the option thing a customer sees when they search for your products or services. Search Engine Optimization (SEO) is an integral part of any digital marketing strategy. SEO allows you to improve your page rankings, which increases your traffic, conversions, and revenue. SEO is a highly effective method of attracting new customers and qualified leads to your website.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *